W pracowni obowiązuje polityka bezpieczeństwa „Studio dla Klientów – Klienci dla Studia”:

 • do sesji kwalifikowane są tylko osoby bez powszechnych objawów infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura). Prosimy o pilny kontakt, jeśli występuje któryś z ww. objawów – postaramy się wtedy o nowy termin.
 • jeśli infekcję Sars-Cov-2 masz już za sobą, od zakończenia izolacji musi minąć nie mniej niż 14 dni. Daj swojemu ciału czas na rekonwalescencję. Sesja tatuażu to duży wydatek energetyczny, po którym może wystąpić podwyższona temperatura czy osłabienie organizmu;
 • każdy w pracowni nosi maskę – obowiązuje to nas, ale także naszych Klientów. Prosimy o przybycie ze świeżą maseczką, którą założysz tuż przed wejściem do pracowni – maska powinna zakrywać usta i nos. Na drzwiach wejściowych wywiesiliśmy instrukcję prawidłowego obchodzenia się z maską.
 • by zwiększyć Twoje i nasze bezpieczeństwo oraz wygodę sugerujemy przywiezienie ze sobą czystych, wygodnych ubrań na zmianę. Może to być dres i stara koszulka na ramiączkach – ważne, aby były to części garderoby, których nie będzie szkoda, jeśli zostaną przypadkowo zabrudzone tuszem.
 • dla Twojego komfortu pracujemy sami. Liczba osób mogących jednocześnie przebywać w Studio wynosi 3 i są to: Agnieszka, Klient oraz manager. Ponadto, manager przebywa w studio sporadycznie, większość swojej pracy wykonując zdalnie. Do pracowni nie wolno wprowadzać osób towarzyszących;
 • rozpoczęcie każdej sesji poprzedza wywiad epidemiologiczny. Jest to kilka prostych pytań w trosce o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Wywiad jest podstawowym kryterium identyfikacji osób potencjalnie zarażonych.
  W dzień poprzedzający sesję prosimy o przesłanie informacji o ogólnym stanie zdrowia: czy występuje katar, kaszel, podniesiona temperatura ciała. W dniu sesji rano (przed wyjściem z domu/hotelu) zmierz temperaturę ciała – poprosimy o tą informację w chwili przyjęcia Cię w pracowni.
 • zalecamy, aby Twój telefon był schowany przez cały czas trwania sesji. Jeśli z jakichś względów nie będzie to możliwe, zaraz po jego wyjęciu zostanie on zdezynfekowany;
 • punktualność ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Przed Twoim przybyciem przygotowujemy pracownię do sesji – przeprowadzamy dekontaminację stanowiska pracy, poczekalni oraz toalety. Przychodząc wcześniej niż na umówioną godzinę, niezależnie od panującej aury, będziesz zmuszony poczekać na zewnątrz do czasu zakończenia tych procedur;
 • przy recepcji, w toalecie oraz w części zabiegowej, już od lat, zamocowane są punkty odkażania rąk – prosimy o ich zdezynfekowanie niezwłocznie po wejściu. My dezynfekujemy nasze dłonie dla Ciebie, Ty swoje dla Nas.
 • powierzchnie kontaktowe, takie jak klamki, spłuczki, dozowniki do mydła czy baterie umywalkowe, są odkażane przed przyjściem Klienta oraz po jego wyjściu, a także kilkukrotnie w ciągu dnia;
 • w związku z zaistniałą sytuacją oraz w trosce o Nasze zdrowie, osobom palącym zalecamy powstrzymanie się od „przerw na fajkę” po przekroczeniu progu studia;
 • tak jak zawsze – wszystkie konsultacje odbywają się u nas wyłącznie poprzez e-mail lub Messengera. Dodatkowo, by ograniczyć ryzyko, jeśli nie masz sesji umówionej na dany dzień, nie przychodź do studia – drzwi są otwierane wyłącznie dla Klienta z danego dnia;
 • tatuażysta oraz manager wchodząc do Pracowni mają mierzoną temperaturę; sugerujemy, aby Klient zrobił to przed wyjściem z domu/hotelu;
 • zalecamy, aby w okresie po sesji pozostać w domu i informować nas o wystąpieniu jakichkolwiek niepokojących objawów.

Pozostały nam ostatnie wolne terminy na luty i marzec 2021. Jeśli chcesz umówić się na wykonanie tatuażu w naszej pracowni wypełnij formularz dostępny pod adresem https://booking.avalantattoo.com

Wypełnij formularz znajdujący się pod adresem booking.avalantattoo.com.

W ciągu kilku-kilkunastu dni od otrzymania Twojego zgłoszenia odezwiemy się z informacją o dokładnych terminach, prośbą o ich potwierdzenie i wpłatę zadatku.

Zanim jednak zabierzesz się za wypełnianie formularza, zwróć szczególną uwagę na znaczenia jakie chcesz zawrzeć w tatuażu (jeśli robimy tatuaż polinezyjski) oraz zdjęcia referencyjne prac, które Ci się podobają. To bardzo ważne kroki, gdyż na podstawie tych właśnie informacji, Agnieszka przygotowuje się do każdej sesji – jeszcze zanim dotrzesz do studia przygotowuje symbolikę i wstępne szkice – dysponując tylko jednym czy dwoma zdjęciami oraz lakonicznym opisem nie jest w stanie tego zrobić w należyty sposób i najprawdopodobniej konieczne będzie umówienie dodatkowych sesji.

Cena tatuażu zależy głównie od tego ile czasu będzie potrzebne na jego wykonanie. To z kolei zależy od umiejscowienia, wielkości oraz stylu w jakim będziemy robić tatuaż. Należy też pamiętać, że każdy z nas jest inny i koszt tatuażu o podobnej wielkości, o takim samym umiejscowieniu na ciele, może być bardzo różny u różnych osób.
Kolejnym ważnym, mogącym wpłynąć na cenę, aspektem są też budowa ciała, układ poszczególnych grup mięśniowych, tolerancja na ból, typ skóry itd. To wszystko ma bezpośredni wpływ na ilość czasu potrzebną na przygotowanie wzoru; projekt będzie tym większy, im większa jest część ciała. Do tego dochodzi sam wzór, który zależnie od wybranego stylu, jest mniej lub bardziej skomplikowany, więc znowu – jego przygotowanie może zająć mniej lub więcej czasu.
Znając styl, umiejscowienie i przybliżoną wielkość tatuażu, oraz bazując na naszych dotychczasowych doświadczeniach, jesteśmy w stanie określić widełki czasowe z dokładnością do +/- pół sesji.  Z uwagi na wszystkie powyższe argumenty zawsze trzeba liczyć się z tym, że sesja i tak może się wydłużyć i każda “ponadnormatywna godzina pracy” będzie już dodatkowo płatna. Sytuacje tego typu zdarzają się u nas rzadko, ale wolimy o tym uprzedzić.
Aby wycena była w jak najdokładniejsza napisz nam w wiadomości: co chcesz zrobić, dołącz jedno-dwa przykładowe zdjęcia, oraz zrób zdjęcie miejsca gdzie ma znaleźć się tatuaż, a następnie zaznacz obszar, gdzie ma się on znaleźć.

Pamiętaj: wykonujemy pracę twórczą, a nie masową produkcję. Tworzymy coś, co zostanie w Twoim ciele do końca życia i w tej perspektywie godzina czy dwie mają raczej marginalne znaczenie.

Nie nie mamy ogólnodostępnego numeru telefonu. Wasz czas jest dla nas bardzo cenny, a Wy będąc na sesji, docenicie fakt że Agnieszka koncentruje się na Was, zamiast zajmować się rozmowami przez telefon.

Poza tym jesteśmy małą, rodzinną pracownią, w której stanowiska do tatuowania znajdują się dość blisko recepcji i dzwoniący telefon może mocno rozpraszać. Co też istotne to fakt, że na zakończenie rozmowy i tak poprosilibyśmy o przelanie wszystkich ustaleń na tekst – ludzka pamięć jest zawodna i po odebraniu kilkunastu połączeń dziennie nie jest się w stanie zapamiętać nawet ułamka. Zwłaszcza, że zobaczymy się pewnie dopiero za kilka miesięcy ;-)

Niestety – nie możemy się umówić. Agnieszka wykonuje wyłącznie tatuaże swojego autorstwa i nie ma od tego odstępstwa. Swoją markę i uznanie w społeczności Artystów tatuażu polinezyjskiego zbudowała tworząc własne projekty, a nie odtwarzając je z czyjejś pracy.

Możemy stworzyć dla Ciebie wyjątkowy tatuaż, który będzie zawierać symbole związane z Twoją historią, ważnymi dla Ciebie momentami i wartościami jakie wyznajesz. Ponadto jego kształt będzie podkreślał i akcentował budowę i rzeźbę Twojego ciała, co nie zawsze udaje się przy odbijaniu projektu z kalki. Twój projekt powstanie w trakcie sesji, a jego koszt jest u nas zawsze zawarty w cenie sesji – nie musisz dodatkowo za niego dopłacać.

Jeśli masz już projekt i nie wyobrażasz sobie aby na Twojej skórze znalazło się cokolwiek innego to polecamy skontaktowanie się z innym studiem.

Projekt zobaczysz na nie wcześniej niż na sesji. Nie ma też możliwości abyśmy wysłali go wcześniej do akceptacji. Już wyjaśniamy dlaczego:
Agnieszka do spotkania z każdym Klientem przygotowuje się indywidualnie, na krótko przed rozpoczęciem sesji. Zapoznaje się wtedy z całą korespondencją i przesłanymi zdjęciami, sporządza wstępne szkice, a w przypadku tatuażu polinezyjskiego przygotowuje symbole, które znajdą się na ciele. Dzięki temu cała jej uwaga skupia się na jednym, konkretnym Kliencie, a nie osobie, która jest wpisana w kalendarz np. za dwa tygodnie.

Jeśli robimy tatuaż polinezyjski, Samoa albo Maori, Twój projekt na 99% powstanie bezpośrednio na skórze (zazwyczaj z freehandu, czyli przy pomocy markerów zostanie naszkicowany na ciele). Z tego powodu projekt zostanie przedstawiony dopiero w pracowni. Po Twojej akceptacji i naniesieniu ewentualnych korekt zostanie on ‘utrwalony’ maszynką. Ten sposób przygotowania wzoru pozwala na dopasowanie wzoru do konkretnej osoby i budowy jej ciała. Wadą (minusem) projektu na papierze jest fakt iż jest on dwuwymiarowy – nie można na nim odwzorować naturalnych krzywizn ciała, rzeźby mięśni i podkreślić ich układu pod skórą – to tak jakby próbować nałożyć kartkę papieru na piłce: niby się da, ale efekt nie koniecznie będzie zadowalający.

Wzór ornamentów i dot-worku powstaje zawsze na sesję. Bazując na przesłanym nam opisie, inspiracjach i przykładach Agnieszka przygotuje wzór, a ewentualne poprawki naniesiecie już w trakcie sesji. Właśnie z tego powodu dobrze jest możliwie dokładnie opisać swoje oczekiwania, to co lubisz, a czego nie. Jeśli mamy już ustalony termin (lub terminy) – inspiracje możesz dosyłać na bieżąco, starając się zachować ciągłość korespondencji (najlepiej w tym samym wątku z terminami).

Każdy tatuaż plemienny, a więc także te wywodzące się z poszczególnych wysp Pacyfiku (w tym Polinezji) jest ściśle powiązany z osobą, która ma go nosić. Tatuaż taki może opisywać bardzo osobiste sprawy; być rodzajem talizmanu ochronnego, przypominać o bliskich osobach, wyznawanych wartościach itd. Nie musisz szukać konkretnych symboli na własną rękę – na podstawie przesłanych przez informacji Agnieszka dobierze te, które znajdą się na Twojej skórze, a po zakończeniu rysowania dokładnie wyjaśni znaczenie każdego z nich (warto przygotować kartkę i długopis ;-) )

Możesz (z uwagi na epidemię Covid-19 konsultacje osobiste zostały wstrzymane do odwołania)

Odwiedzając nas w pracowni nie dowiesz się nic więcej poza tym, co odpisujemy wszystkim naszym Klientom mailowo: datę otwarcia zapisów i na kiedy będą rozpisywane terminy (odpowiedź na to pytanie jest powyżej); ilości sesji koniecznych do wykonania tatuażu (w naszej galerii często piszemy o tym w jakim czasie powstał dany tatuaż) oraz kosztach jego wykonania. Podczas konsultacji nie są także robione żadne szkice, wstępne projekty czy rysunki – powstają one na krótko przed pierwszą sesją, kiedy Aga ma “czysty umysł” i w pełni skupia się na jednej, konkretnej osobie, a nie kilkunastu nadchodzących terminach. Szczegóły dotyczące np. użycia takiego a nie innego zakończenia danego elementu, np. tego czy tatuaż na klatce ma kończyć się nad czy pod sutkiem, jest ustalane podczas sesji – stojąc przed dużym lustrem będziesz mieć możliwość zobaczenia obu wariantów.

Wszystko zależy od tego co ma być przykryte/poprawione. Wyślij nam mail lub wypełnij formularz zgłoszeniowy. Załącz zdjęcie takiej pracy i cierpliwie poczekaj na odpowiedź – być może będziemy w stanie pomóc. Największa szansa na termin to tzw. “wystawka” – kiedy umówiony już na dany dzień Klient z jakiegoś powodu nie może się zjawić i dowiadujemy się o tym w ostatniej chwili (zwykle 2-3 dni wcześniej). Dobrym rozwiązaniem może być też wpisanie sie na listę rezerwową, aby otrzymywać powiadomienie o wszystkich zwalniających się terminach.

Jeśli umawiamy się na Tatuaż Polinezyjski to znaczenia (czyli to, o czym Twój tatuaż ma opowiadać) najlepiej podać już na etapie wypełniania formularza zgłoszeniowego. Jeśli się tam nie znalazły – ostatnia szansa to jest do tygodnia przed pierwszą sesją. Nie posiadając tych tych informacji, Agnieszka nie będzie mogła właściwie przygotować się do sesji – w części przypadków oznacza to, konieczność umówienia dodatkowego spotkania, aby nadrobić stracony czas.

Jeżeli robimy ornamenty lub geometrię (dot-work), to im więcej informacji i przykładowych zdjęć tego co lubisz, a czego nie – tym lepiej. W ten sposób cały nasz  czas poświęcimy na tatuowanie, a nie na wprowadzanie zmian w projekcie i unikniemy konieczności planowania kolejnych spotkań.

A teraz coś odnośnie ciała:

 • Przede wszystkim wyśpij się i zjedz pożywne śniadanie. Podczas pierwszej sesji najprawdopodobniej czeka Cię kilka godzin na stojąco – to czas kiedy na Twoim ciele będzie rysowany projekt. W zdecydowanej większości przypadków nie da się tego uniknąć, więc osoby do tego nieprzyzwyczajone mogą odczuwać pewne niedogodności.
 • Na dzień przed sesją unikaj alkoholu. Lampka wina czy jedno piwo nie zaszkodzą, ale większe ilości mogą spowodować nadmierne rozrzedzenie krwi i wypłukanie tuszu ze skóry. Inne środki psychoaktywne także nie są wskazane.
 • Zabierz luźne, wygodne ubranie, którego nie będzie Ci szkoda jeśli zostanie zabrudzone tuszem. Białe spodnie traktujemy jako dowód najwyższego zaufania ;-)
 • Na dzień przed tatuowaniem możesz “na mokro” ogolić miejsce gdzie ma znaleźć się tatuaż – unikniesz podrażnień, które mogą negatywnie wpływać na proces gojenia (wrastające włoski to ZŁOOO).
 • Dobrze jest zabrać też z sobą drugie śniadanie i coś do picia – tatuaż to spory wydatek energetyczny dla organizmu, a opadający poziom adrenaliny, może sprawić Ci “niespodziankę” w postaci mroczków pod koniec sesji.

Każda sesja zaczyna się od wypełnienia kwestionariusza zawierającego zgodę na wykonanie zabiegu oraz krótką ankietę dot. aktualnego staniu zdrowia. Dzięki tej ankiecie jesteśmy w stanie wychwycić ewentualne przeciwwskazania do wykonania tatuażu (np. alergie) jeszcze przed przystąpieniem do zasadniczej części – tatuowania.
Po dokonaniu formalności rozpoczyna się właściwa sesja, podczas której powstaje wzór, i jest on tatuowany. Na zakończenie skóra zostanie zabezpieczona za pomocą specjalistycznej folii lub chłonnego pada, a tuż przed wyjściem otrzymasz od nas wyprawkę, zawierającą wszystko co niezbędne w pierwszej fazie gojenia, czyli specjalne chłonne pady (absorbujące nadmiar tuszu i osocza), hypoalergiczne plastry do ich zamocowania, środek do pielęgnacji tatuażu (EasyTattoo lub SkinProject), oraz wydrukowaną, szczegółową instrukcję jak tego wszystkiego używać.

Nie. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w trakcie świadczenia usługi, w Pracowni może przebywać wyłącznie Klient, Tatuator oraz Obsługa niezbędna do funkcjonowania Studia. Przyprowadzanie osób towarzyszących (o ile nie są opiekunem Klienta) nie jest zatem możliwe.

Niestety – nie posiadamy terminalu płatniczego, ale w promieniu 200m od Pracowni znajdują się trzy bankomaty (kliknij w mapę aby wyświetlić więcej).

Tak – przy budynku znajduje się parking i jest on bezpłatny.

Tak, jest ich kilka:

 1. Niepełnoletniość
 2. Stan wskazujący to, że Klient znajduje się pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych
 3. Świeżo opalona, podrażniona słońcem/solarium skóra.
  Jeśli sesja przypada np. zaraz po zakończeniu urlopu to koniecznie daj nam znać – poszukamy innego terminu! Musisz też dać skórze czas na regenerację (nawilżaj skórę, zrób delikatny peeling).
 4. Łuszczyca – chyba że za zgodą Twojego dermatologa.
 5. Choroby zakaźne przenoszone z krwią i płynami ustrojowymi, np. HIV, żółtaczka.
 6. Ciąża i karmienie piersią.
  Nie jesteśmy zwolennikami tatuowania w trakcie karmienia. Część tuszu jest w trakcie gojenia, poprzez krew i układ limfatyczny, wydalana z organizmu. Te same układy uczestniczą w rozprowadzaniu po organizmie substancji odżywczych i tworzeniu pokarmu, to nie do końca wiemy jaki może być wpływ jednego na drugie. Lepiej poczekac kilka miesięcy aż maleństwo będzie “niezależne” żywieniowo i wtedy będziemy szukać terminów.

Jeżeli zataisz jakąkolwiek istotną informację dotyczącą Twojego stanu zdrowia, to cała potencjalna odpowiedzialność cywilno-prawna, a także etyczna spada na Ciebie.

Istnieje możliwość opłacenia sesji bliskiej Ci osoby, jeżeli ma ona już u nas umówione konkretne terminy. Skontaktuj się z nami i opłać z góry całą sesję (lub jej część). Osoba obdarowana dowie się o tym, kiedy będzie chciała zapłacić za sesję.

Pierwsze dni są kluczowe. Tatuaż to rana, która może krwawić, wydzielać tusz i osocze, a cała tatuowana okolica może mocno puchnąć. Bardzo ważne, aby przez pierwsze 24h od zakończenia sesji tatuaż pozostawał zabezpieczony czystym opatrunkiem (dostaniesz go od nas wyprawce po zakończeniu sesji).
Najistotniejszym krokiem w pierwszej fazie gojenia jest dokładne zmycie wydzieliny. Jeżeli będzie to zrobione niedokładnie to wydzielina zaschnie i stworzy strup, a tego nie chcemy – bo odchodząc, strup zabierze ze sobą także część tuszu i powstanie dziura.

Jeśli masz jakiekolwiek problemu i pytania dotyczące gojenia ZRÓB ZDJĘCIE I NAPISZ DO NAS! Postaramy sie odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe. Lepiej zaczekać na odpowiedź kilka godzin na naszą odpowiedź aniżeli pytać “internetowych specjalistów” na forach, gdzie wiedza często jest bardzo znikoma lub żadna.

Poniższy poradnik jest elektroniczną wersją instrukcji, stanowiącej stały element wyprawki, którą na koniec każdej sesji otrzymują wszyscy nasi Klienci. Poza instrukcją w torbie znajdują się także środki do niezbędne w pierwszej fazie gojenia tatuażu: krem Easy Tattoo lub SkinProject, specjalistyczne chłonne pady od Magic Moon (wraz z tasiemkami mocującymi) lub folia Dermalize.

Sposobów postępowania przy gojeniu świeżego tatuażu jest wiele i są specyficzne dla danego Tatuażysty oraz jego doświadczeń. Na ich podstawie wie on jakie kroki należy podjąć aby proces gojenia wykonanego przez niego tatuażu przebiegał możliwie najlepiej. Oto mój:

Gojenie tatuażu dzielę na 3 etapy. Pierwszy jest najistotniejszy – to moment kiedy skóra się zamyka – są to pierwsze 3 dni – w tym czasie musisz dbać by tatuaż był czysty i suchy. Drugi etap to okres do 3 tygodni – kiedy skóra się łuszczy i regeneruje. Po tym czasie tatuaż jest jeszcze pomarszczony kolor nie jest do końca taki jaki będzie po pewnym czasie. Trzeci etap to 3 miesiące – kiedy nowa skóra jest już normalnej grubości – po tym czasie rzadko już odczuwasz pieczenie pod ciepłą wodą, i skóra nie błyszczy się.
Przede wszystkim pamiętamy, że świeży tatuaż to RANA – dlatego musi być CZYSTA i SUCHA (jednak nie przesuszona). A teraz krok po kroku:

 1. Założony po sesji pierwszy opatrunek (Pad lub Second Skin™), zdejmujemy na następny dzień rano – po ± 12-16h od założenia.
 2. Tatuaż myjemy ręką poprzez masowanie całą dłonią (nie gąbką). Używamy do tego ciepłej wody z delikatnym mydłem. Może być to mydło antybakteryjne, Biały Jeleń, bądź płyn do higieny intymnej (bez dodatku mięty!!). w pierwszym tygodniu od wykonania tatuaż wycieramy ręcznikiem papierowym (kuchennym, jednorazowym). Nie używamy w tym czasie zwykłego ręcznika – znajdują się na nim bakterie, a tatuaż to wciąż świeża rana.
 3. Po wymyciu tatuaż ma być matowy – nie powinien się świecić. Jeżeli widzimy, że wypełnione miejsca się świecą (głównie blackwork – przy kolorowych tatuażach tworzy się coś w stylu białego nalotu), myjemy jeszcze raz. Oczywiście nie wydrapujemy dziury – domycie tatuażu w ciągu pierwszych trzech dni jest kluczowe dla całego procesu gojenia. Po wymyciu i wytarciu do sucha papierowym ręcznikiem – dajemy tatuażowi pooddychać przez ok. 15 minut
 4. Teraz zakładamy drugi opatrunek czyli Pady (nazywamy je też „Pampersami”). Pady przykładamy perforacją do skóry (można ją dojrzeć delikatnie naciągając pad lub spoglądając na niego pod światło), na zakładkę i mocujemy plastrami z wyprawki. (Jeżeli zapomnieliście zabrać ze sobą wyprawki ze studia – wtedy musicie użyć folii spożywczej. Folię zdejmujemy, myjemy tatuaż i wycieramy – co 4h. Czyli przez cały pierwszy dzień po sesji robimy to około 3 – 4 razy).
 5. Pady ściągamy tego samego dnia wieczorem – czyli po kolejnych 12/16h od ich założenia. Powtarzamy punkty od 1 do 4. Czyli – myjemy – wycieramy żeby było matowe i dajemy skórze pooddychać.
 6. Dopiero po zdjęciu drugiego opatrunku zaczynamy smarować świeży tatuaż kremem Easy Tattoo™, bądź Bepanthen krem. Najważniejsze by smarować go czystą ręką i używać tylko ODROBINĘ kremu tak, żeby tatuaż nawilżyć, a nie przykryć warstwą kremu. Zbyt dużo kremu blokuje dostęp powietrza i utrudnia gojenie.
 7. Przez pierwsze cztery do sześciu dni od zdjęcia drugiego opatrunku (w trakcie łuszczenia) – myjemy, wycieramy, dajemy pooddychać i smarujemy tatuaż niewielką ilością kremu – 2 razy dziennie. Przez Drugi myjemy i smarujemy trzy razy dziennie, trzeci tydzień – dwa razy dziennie, a kolejne cztery tygodnie smarujemy raz dziennie.
  Tatuaż w trakcie gojenia: łuszczy się – to naturalny proces regeneracji skóry (nie drapiemy i nie ściągamy tej skóry – ona sama odpadnie). W trakcie gojenia tatuaż będzie swędział, nawet bardzo… ale! Nie wolno go drapać! Nie należy także stosować za dużo (i zbyt często) kremu. Czujesz że Twój tatuaż jest ściągnięty? Ok – tak ma być. Tatuaż to rana, a rana musi oddychać.
 8. Jeżeli po kilku dniach pojawią się strupki to prawdopodobnie nie domyłeś jakiegoś miejsca (świeciło się lekko), a na nim wyschła krew, tusz i osocze. Teraz pozostaje Ci tylko pilnować by: nie drapać strupa, nie oderwać go i bardzo ważne: strupek nie może być mokry – ma być suchy (oczywiście myj cały świeży tatuaż – ale nie smaruj tego strupka kremem, nie mocz go i nie nakładaj żadnych opatrunków)
 9. Tusz to ciecz – którą umieszczamy pod skórą. Potrzebuje ona CZASU żeby się pod nią “ustabilizować”. Jeżeli po sesji zaczniesz pracować tą częścią ciała (nie musi to być siłownia, równie dobrze może to być – przy tatuażu na nodze: rower / bieganie / narty etc.; przy tatuażu na rękach: np. noszenie ciężkich bagaży; przy tatuażu na plecach: ćwiczenie jogi czy rozciąganie pleców, etc. Etc. etc.) Wtedy tusz pod skórą może rozlać się , może dojść do dużych ubytków w kolorze.

PO wykonaniu tatuażu i w trakcie całego procesu gojenia:
– przez pierwsze 3 dni powstrzymaj się od substancji wyskokowych. Na jedno piwo czy lampkę wina możesz sobie pozwolić, ale większe ilości – odłóż na później.
– przez pierwsze 2 tygodnie nie noś ubrań które obciskają, pocierają i podrażniają Twój świeży tatuaż.
– przez pierwsze 3 tygodnie unikaj wizyt na basenie, pływania w rzece/jeziorze etc., długich kąpieli w wannie, sauny, solarium i siłowni!!!!
– zwłaszcza przez pierwszy miesiąc nie opalaj świeżego tatuażu, a po tym czasie stosuj kremy z wysokimi filtrami, np. „50”.

Pamiętaj! Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania czy niejasności – napisz do nas a nie pytaj na internetowych forach czy grupach! 99% wypowiadających się tam osób nie ma bladego pojęcia o tatuażu.

Pracownia mieści się w Krakowie przy ul. Alfreda Dauna 97.  Jesteśmy zlokalizowani w bliskim sąsiedztwie południowej obwodnicy Krakowa oraz komunikacji miejskiej. Dojazd komunikacją miejską z przystanku Dworzec Główny Tunel zajmuje około 20 minut. Najszybciej jest wyszukać “Avalan Tattoo Agnieszka Kulińska” w mapach Google.

Samochód:
Z południowej obwodnicy Krakowa – na węźle “Wieliczka” zjechać w stronę centrum; po ok 3,5 km (10 min) skręcić w lewo w ul. Nowosądecką – punktem charakterystycznym jest linia tramwajowa przecinająca to skrzyżowanie.
Na drugich światłach skręcić w prawo i jeszcze raz w prawo. Po zjechaniu ok. 200m w dół, po prawej stronie pojawi się nowy blok z apteką na rogu. Wjedź wgłąb parkingu – miejsca postojowe są tu bezpłatne, a wejście do pracowni można dostrzec na samym końcu budynku.

Komunikacja miejska:
Tramwaj (czas dojazdu ok 25 min):
-> “50” (najszybciej): Dworzec Główny Tunel (kierunek Rondo Mogilskie) → Dauna;
-> “24”: Teatr Słowackiego → Dauna;
-> “3”: Teatr Słowackiego → Bieżanowska

Autobus (czas dojazdu ok. 25 min + korki):
->“304”: Dworzec Główny Zachód → Bieżanowska

Taksówka/Uber: czas dojazdu 20-30 min (w szczycie 35 min i więcej)

 

Nocleg:

W promieniu kilometra od Pracowni znajduje się kilka apartamentów, jeden hostel oraz jeden hotel. Osobiście polecamy dwa: Ośrodek SCSK Optima Kraków oraz Apratament Botanik.
Jeśli wolisz nocleg na starym mieście lub chcesz połączyć tatuowanie ze zwiedzaniem – pamiętaj, że Kraków w godzinach szczytu nie jest najlepszym miastem do podróży samochodem, a najszybszym/najtańszym środkiem transportu jest komunikacja miejska. W tej okolicy polecamy Vermelo View Apartment.
W tych obiektach, powołując sie na “Avalan Tattoo”, możecie liczyć na zniżkę dla naszych Klientów (wymagany jednak kontakt bezpośredni – nie przez portale pośredniczące).

Dobrą alternatywa dla nocowania w Krakowie mogą być obiekty w Wieliczce, z której dojazd zajmuje raptem kilka chwil, a noclegi mogą być wyczuwalnie tańsze.