Tatuaż polinezyjski. Jak powstaje projekt?

W naszej korespondencji często padają pytania na temat przygotowania projektu tatuażu polinezyjskiego oraz jego kosztu. W tym wpisie chcielibyśmy przybliżyć Wam pokrótce jak to u nas wygląda. I co to jest ten freehand?!?

Jak zapewne wiecie, do każdego powstającego u nas tatuażu podchodzimy indywidualnie. Każdy wzór jest niepowtarzalny i użyte w nim symbole wiążą się bezpośrednio z noszącą go Osobą. Symbole mogą reprezentować cechy jej charakteru, bliskie jej osoby lub stanowić rodzaj amuletu.
Doskonale rozumiemy, że niektóre bardzo osobiste sprawy trudno przelać na tekst, który w jest słabym nośnikiem w przekazywaniu emocji. Wiele na Wasz temat Agnieszka dowiaduje się już na miejscu w pracowni, podczas rozmowy twarzą w twarz, a jeśli projekt powstałby wcześniej to użyta w nim symbolika byłaby niepełna.  Dysponując przesyłanym podczas zapisów formularzem, zawierającym odpowiedzi na bardzo istotne dla nas pytania, przykładowe zdjęcia czy ogólny opis Klienta, Aga ma możliwość wstępnego przygotowania symboli, które już podczas sesji uzupełni na podstawie rozmowy w cztery oczy i wyrysuje je na skórze.

Zacznijmy od końca: czym jest freehand?
Najprościej mówiąc projekt z Freehand-u to przygotowanie wzoru „z wolnej ręki” – bezpośrednio na ciele, bez użycia kalki.

Ile będzie kosztował projekt?
Tworzenie projektu stanowi w naszej pracowni nierozerwalny fragment całego procesu powstawania tatuażu, dlatego jego koszt zawarty jest w cenie sesji i nie trzeba osobno za niego płacić.

Jak wygląda przygotowanie projektu?
Zacznijmy od tego dlaczego zamiast na papierze czy tablecie rysujemy bezpośrednio na skórze. Papier to nie ciało. Papier jest dwuwymiarowy i nawet najlepiej przygotowanego projektu nie da się idealnie przenieść na trójwymiarowy model jakim jest ludzkie ciało. To trochę tak jakby próbować zawinąć na piłce mapę: niby się da, jednak efekt końcowy najprawdopodobniej będzie mocno odbiegał od pierwotnie założonego. No dobrze, ale jak sprawić, aby projekt nie wyglądał jak krzywo nałożona wlepka…

Na pierwszy strzał zrobimy zarys, który wykonamy z użyciem czerwonego markera. Oprzemy się o najlepszy model z możliwych: rzeźbę Twojego ciała; jego układ kostno-mięśniowy i powierzchniowe naczynia krwionośne. W oparciu o nie stworzymy przestrzeń na symbole, które znajdą się w tym miejscu w kolejnym etapie tworzenia wzoru. Po tym etapie podchodzimy do lustra i określamy czy taka forma oraz układ linii we wzorze spełnia Twoje oczekiwania oraz dokonujemy ewentualnych korekt we wzorze.

Faza 1. Forma i układ linii

Kiedy sprawę formy i układu mamy za sobą, w ruch idą zielone pisaczki, którymi wypełniane są symbole – to one określą gdzie w gąszczu kresek finalnie znajdzie się tusz. Dzięki temu, jeszcze przed rozpoczęciem właściwego tatuowania, możesz zobaczyć obraz tego jak będzie wyglądał efekt końcowy.

Faza 2. Symbole

Od tego momentu zaczynamy „utrwalanie” czyli właściwe tatuowanie, które po zakończeniu pierwszej sesji będzie wyglądać mniej-więcej tak:

Faza 3. Gotowy kontur

img_20181003_075314_242

Po zrobieniu konturu skóra zostanie zabezpieczona przy pomocy paroprzepuszczalnej folii ochronnej. a na pożegnanie otrzymasz od nas wyprawkę zawierającą materiały niezbędne w pierwszej fazie gojenia: specjalne chłonne pady z hipoalergicznymi tasiemkami do ich zamocowania, krem lub spray wspomagający gojenie oraz wydrukowaną instrukcję pielęgnacji świeżego tatuażu.

Mamy nadzieję, że tym wpisem udało się rozwiać ewentualne wątpliwości i obawy związane z tym, że przed sesją nie można u nas zobaczyć projektu.
Dobrego dnia!